Nowe wieżowce w Warszawie VJakub Zazula

Nowe wieżowce w Warszawie V

Jakub Zazula
Jakub Zazula
REKLAMA

Witamy w piątym już zestawieniu o wysokościowcach w stolicy! Tym razem przyglądamy się trzem budowanym na Woli drapaczom chmur. Zapraszamy na film!

Upper One

Pierwszy to budowany u zbiegu Alei Jana Pawła Drugiego i ulicy Grzybowskiej Upper One.

Budynek powstaje w miejscu wyburzonego biurowca Atrium International.

Rozbiórka nadziemnej części budynku z lat 90. trwała siedem miesięcy. W tym okresie inwestor, we współpracy z generalnym wykonawcą – firmą budowlaną STRABAG – zdemontował i przekazał do recyklingu wszystkie możliwe elementy wykończeniowe oraz budowlane, a konstrukcja obiektu została całkowicie zrównana z ziemią.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

W jego miejsce powstaje 130-metrowa wieża biurowa i hotel. Upper dostarczy na stołeczny rynek 35 900 mkw. ultranowoczesnej i zrównoważonej przestrzeni biurowej oraz około 11 000 mkw. powierzchni hotelowej.

Wieża biurowa wyróżni się na tle skyline’u stolicy elegancką, harmonijkową szklaną fasadą. Unikalny design tego miejsca uzupełnią panoramiczne windy oraz blisko 400 mkw. tarasów zlokalizowanych na najwyższych piętrach 34-kondygnacyjnego budynku.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Za projekt Upper One odpowiada znana i ceniona polska pracownia Medusa Group przy współpracy z austriacką pracownią MHM architects, a wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem części biurowej – międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

The Bridge

Kilkuminutowym spacerem ulicą Grzybowską przenosimy się do kolejnego w naszym zestawieniu wieżowca The Bridge. Biurowiec powstaje dokładnie pod numerem 73 niedaleko kompleksu Warsaw Spire.

174-metrowy gmach to obecnie najwyższa budowana inwestycja w Warszawie.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.

Fasada budynku z charakterystycznymi żyletkami, które na różnych wysokościach i z różnych stron są mniej lub bardziej widoczne, nadaje bryle The Bridge dynamiczny wygląd. Elewacja pokrywa już 18 kondygnacji.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Inwestycja Ghelamco to najbardziej zaawansowana technologicznie budowla biurowa w stolicy – na 40 piętrach znajdzie się łącznie 47 tysięcy metrów kwadratowych najnowocześniejszej powierzchni biurowej.

REKLAMA

Wrażenie robi również niezwykle przestronne i wysokie lobby, które w najwyższym punkcie mierzy 18 metrów, łącząc ultranowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bellony. Koncepcja UN Studio oraz Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury Projekt doskonale wpisuje się w klimat Woli, gdzie współczesna architektura często spotyka się z industrialną przeszłością.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

The Bridge będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Wieżowiec uzyska certyfikaty SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, a także certyfikaty WELL, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier. Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią, m.in. z farm fotowoltaicznych.

Obiekt będzie wykorzystywał ultraenergooszczędny i innowacyjny system zarządzania energią (Building Energy Management System), który monitoruje i zarządza parametrami energetycznymi budynku.

Skyliner II

Na małej działce pomiędzy Warsaw Hub, Skylinerem oraz kompleksem Towarowa Towers powstaje wieżowiec Skyliner II.

Budynek jest rozwinięciem projektu Skyliner i będzie niższym nawiązującym stylistycznie do poprzednika biurowcem.

130-metrowy wieżowiec w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki. Projekt architektoniczny przygotowała znana, renomowana polska pracownia APA Wojciechowski Architekci.

Generalny wykonawca firma Warbud jest na etapie montażu żurawia wieżowego. Budowa rozpoczęła się w lutym i ma potrwać 34 miesiące.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Inwestycja Grupy Karimpol dostarczy 23 tysiące metrów kwadratowych powierzchni rozmieszczonej na 28 kondygnacjach.

Oba wieżowce zostaną połączone wspólnym podium. W drugiej fazie inwestycji podium będzie stanowić w pełni przeszklone foyer wejściowe z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antres

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Podobnie jak w pierwszej fazie, prowadzić będą do niego reprezentacyjne schody. Wnętrze wypełni bujna roślinność naturalna. Łącznie ogólnodostępne podium kompleksu będzie miało 4500 mkw. powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA